Новини України. 13 серпня. Міграція українців до країн Європейського Союзу не збільшиться навіть, коли буде скасовано візовий режим. Таку думку сказала директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.

Елла Лібанова

“Насправді вона не збільшиться. Тому що ті, хто хоче їхати, вони і зараз їдуть. До країн Євросоюзу їдуть не підприємці, а наймані працівники. Це переважно люди, які хочуть заробляти”, – зауважила вона.

Лібанова переконана, що візовий режим не буде скасований чи спрощений, якщо буде велика прірва між рівнем життя в Україні і в країнах Європи.

“Спочатку вони дочекаються, що ми трохи підтягнемося. Якщо різниця буде сто доларів, то ніхто не поїде. Я не бачу, що від цього (скасування безвізового режиму з ЄС)  збільшиться міграція”, – переконана науковець.

Водночас експерт відзначає, що масштаби трудової міграції з України на сьогодні стабільні. Приблизно половина наших трудових мігрантів працює в Росії, решта мігрантів емігрує до країн ЄС: Італії, Чехії, Польщі, Іспанії, Греції, Португалії і Угорщини. Ці країни є основними реципієнтами української трудової сили, зазначила експерт.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.