Новини світу. 31 серпня. Води Мертвого моря, незважаючи на його назву, можуть бути цілющими.

Принаймні, вони можуть поліпшити стан осіб, які страждають від діабету. Про це свідчать дослідження ізраїльських учених з університету імені Бен-Гуріона.
Вони з’ясували, що 20-хвилинне перебування в цій воді помітно (на 13,5%) знижує рівень глюкози в крові хворих людей, при цьому у здорових осіб цей показник практично не змінюється. Для досліджень підібрали дві групи: до однієї увійшли 14 пацієнтів у віці 18-65 років, які страждають від діабету “другого типу” менше 20 років; а в другу включили шістьох здорових людей. І ті й інші приймали 20-хвилинну ванну в критому басейні з водою з Мертвого моря з температурою 35 градусів. Крім того, проводилися випробування і в басейні зі звичайною водою.
Тести показали, що відразу після процедури в солоній воді рівень глюкози у діабетиків знижувався з 163 мг/децилітр до 151 мг/децилітр, а через годину після виходу з води досягав 141 мг/децилітр. У здорових людей відразу після ванни рівень глюкози практично не змінювався, але через годину спостерігалася деяка різниця.
Перебування в прісній воді практично не позначилося ні на тих, ні на інших з точки зору складу крові. При цьому з’ясувалося, що 20-хвилинне занурення у воду добре позначається на судинній системі. За рахунок припливу венозної крові з периферійних судин в головні вени, у них різко збільшується тиск. Це призводить до збільшення “продуктивності” серця на 30%.
За словами керівника групи професора Шауля Сукеніка, в цілому дослідження “дало обнадійливий результат”. Він зазначив, що тепер будуть вивчатися більш довгострокові наслідки прийому ванн. Крім того дослідники перевірять вплив води Мертвого моря в разі прийняття щоденних процедур протягом трьох тижнів.
Як зазначив професор Сукенік, якщо наявні результати отримають подальше підтвердження, прийом ванн в Мертвому морі допоможе діабетикам знизити кількість уживаних ними медикаментів. Однак, зазначив науковець, хоча “все вказує на це, прямо зараз ми не можемо давати пацієнтам конкретні рекомендації”.
За матеріалами ИТАР-ТАСС