Новини світу. 31 серпня. Води Мертвого моря, незважаючи на його назву, можуть бути цілющими.

Мертве море лікує

Принаймні, вони можуть поліпшити стан осіб, які страждають від діабету. Про це свідчать дослідження ізраїльських учених з університету імені Бен-Гуріона.

Вони з’ясували, що 20-хвилинне перебування в цій воді помітно (на 13,5%) знижує рівень глюкози в крові хворих людей, при цьому у здорових осіб цей показник практично не змінюється. Для досліджень підібрали дві групи: до однієї увійшли 14 пацієнтів у віці 18-65 років, які страждають від діабету “другого типу” менше 20 років; а в другу включили шістьох здорових людей. І ті й інші приймали 20-хвилинну ванну в критому басейні з водою з Мертвого моря з температурою 35 градусів. Крім того, проводилися випробування і в басейні зі звичайною водою.

Тести показали, що відразу після процедури в солоній воді рівень глюкози у діабетиків знижувався з 163 мг/децилітр до 151 мг/децилітр, а через годину після виходу з води досягав 141 мг/децилітр. У здорових людей відразу після ванни рівень глюкози практично не змінювався, але через годину спостерігалася деяка різниця.

Перебування в прісній воді практично не позначилося ні на тих, ні на інших з точки зору складу крові. При цьому з’ясувалося, що 20-хвилинне занурення у воду добре позначається на судинній системі. За рахунок припливу венозної крові з периферійних судин в головні вени, у них різко збільшується тиск. Це призводить до збільшення “продуктивності” серця на 30%.

За словами керівника групи професора Шауля Сукеніка, в цілому дослідження “дало обнадійливий результат”. Він зазначив, що тепер будуть вивчатися більш довгострокові наслідки прийому ванн. Крім того дослідники перевірять вплив води Мертвого моря в разі прийняття щоденних процедур протягом трьох тижнів.

Як зазначив професор Сукенік, якщо наявні результати отримають подальше підтвердження, прийом ванн в Мертвому морі допоможе діабетикам знизити кількість уживаних ними медикаментів. Однак, зазначив науковець, хоча “все вказує на це, прямо зараз ми не можемо давати пацієнтам конкретні рекомендації”.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.