Новини світу, 31 серпня. Найкомфортнішим містом світу є австралійський Мельбурн, свідчать дані дослідження Economist Intelligence Unit (EIU).

Сучасний Мельбурн

Мельбурн змістив з першого місця канадський Ванкувер, якому цей титул діставався в останні роки.

У лютому 2011 року експерти EIU віддавали Мельбурну тільки друге місце, тоді як Ванкувер очолював список. В даний час канадський мегаполіс знаходиться лише на третій позиції, а другу займає Відень.

Більшість місць у першій десятці рейтингу дісталися канадські і австралійські міста. Торонто і Калгарі займають четверте і п’яте місце відповідно, Сідней розташований на шостому рядку, Перт і Аделаїда розміщені на восьмій і дев’ятій позиції. Крім Відня до десяти найкомфортніших місць для життя потрапило тільки одне європейське місто – Гельсінкі, якому відведено сьоме місце. Замикає першу десятку новозеландський Окленд.

Також наводяться і десять найнесприятливіших для проживання міст. Останнє місце в ньому дісталося столиці Зімбабве – Хараре. У середині десятки вперше за весь час складання рейтингу виявився лівійський Тріполі – експерти EIU пояснюють це наслідками громадянської війни в країні, яка привела до істотного погіршення умов життя.

При складанні рейтингу найкомфортних для життя міст експерти EIU звертають увагу на п’ять основних показників – інфраструктуру, загальну стабільність обстановки в місті, роботу служб охорони здоров’я, рівень культури і галузь освіти. Кожен з показників оцінюється за стобальною шкалою, на основі якої формується загальний рейтинг.

Всього в списку EIU 140 міст. Укладачі рейтингу відзначають, що приблизно половина з них поділяє невелику кількість балів. Так, розташований на 63-місці Сантьяго (Чилі) отримав лише на 16,8 бала менше, ніж Мельбурн, і по комфорту проживання вони істотно не відрізняються.

Джерело lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.