Новини світу. 26 серпня. Організація Amnesty International заявила, що сили, лояльні Муаммару Каддафі вбивають ув’язнених, що містяться у двох таборах в Тріполі.

Муаммар Каддафі
Люди Каддафі жорстоко розправляються з ув'язненими

В’язні, які втекли, розповіли про те, що війська Каддафі використовували гранати і розстрілювали в’язнів в одному з таборів, у той час як охорона іншого табору застрелила п’ятьох людей, які містилися в одиночних камерах.

«Війська, лояльні Каддафі в Лівії, повинні негайно припинити вбивства ув’язнених, і обидві сторони конфлікту повинні взяти на себе зобов’язання не завдавати шкоди людям, що знаходяться під вартою», – йдеться в заяві Amnesty.

«Навіть зараз, коли полковник Каддафі загнаний в кут з ордером Міжнародного кримінального суду на його арешт за звинуваченням у злочинах проти людства, його війська продовжують з кричущою зневагою ставитися до людського життя і міжнародного гуманітарного права», – відзначає організація.

Amnesty також зазначає, що вбивство і катування ув’язнених розцінюються як військовий злочин.

За даними організації, перший інцидент стався у вівторок у військовому таборі на південному заході Тріполі, коли близько 160 ув’язнених спробували втекти, дізнавшись від охорони, що ворота не замкнені.

«Як тільки затримані вирвалися через ворота ангара, два охоронці відкрили по них вогонь і кинули в них п’ять ручних гранат», – повідомляє Amnesty. Невідомо, скільки людей вижили, принаймні 23 вдалося втекти. Четверо з них отримали медичну допомогу в Тріполі.

Другий інцидент стався в п’яти кілометрах від військового табору Каср Бен Гашір в середу, коли військові Каддафі застрелили п’ятьох ув’язнених. Ті в’язні, що вижили,  розповіли організації, що вони чули, як охоронці відкрили п’ять одиночних камер і застрелили ув’язнених.

Обидва табори, за деякими даними, використовуються бригадою Хаміса Катіба на чолі з Хамісом Каддафі, сином полковника Каддафі.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.