Новини світу. 25 серпня. Банкам рекомендують накопичувати валюту, щоб потім продати на соціальні цілі.

Купівля тисячі доларів може зайняти місяці

Національний банк Білорусі запропонував великим банкам не продавати валюту через обмінники. Натомість банкам рекомендують накопичувати її для подальшого продажу на соціальні цілі. Про це в інтерв’ю Reuters сказав прес-секретар Нацбанку Білорусі Олександр Тимошенко.

У травні 2011 року Білорусь девальвувала свій рубль на 36% і одночасно ввела жорсткі обмеження на коливання курсу, який знаходиться на рівні трохи вище п’яти тисяч білоруських рублів за долар. Штучні обмеження курсу та відсутність інтервенцій Нацбанку привели до дефіциту валюти.

Черги в обмінниках регулюються за списками, які налічують сотні людей. А купівля тисячі доларів може зайняти місяці.

“Великим банкам запропоновано розглянути можливість здійснення їх окремими обмінними пунктами операцій тільки по купівлі валюти з тим, щоб придбана валюта спрямовувалася на соціальні потреби. Якщо банкам це цікаво вони можуть звернутися за відповідним дозволом до Нацбанку“, – вказав Тимошенко.

За його словами, накопичену таким чином валюту банки будуть продавати для оплати лікування та навчання за кордоном, а також виїзду з країни у зв’язку зі смертю родичів.

Дефіцит валюти в Білорусі привів до процвітання чорного ринку, на якому курс за останні два тижні знизився до восьми тисяч з шести тисяч білоруських рублів за долар. У червні Білорусь отримала 800 мільйонів доларів у якості першого траншу трьох мільярдного кредиту від контрольованого Росією антикризового фонду ЄврАзЕС. У той же час, білоруський Нацбанк не раз говорив, що, незважаючи на це, він не збирається відновлювати інтервенції на ринку.

Джерело УРА-Информ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.