Новини світу. 3 серпня. З 1 січня 2012 року в Білорусі з’явиться нова силова структура – Слідчий комітет, який буде знаходитися в підпорядкуванні безпосередньо президента країни.

Лукашенко
Лукашенко створює ще один слідчий комітет

Рішення про створення Слідчого комітету прийнято Олександром Лукашенко 2 серпня на нараді з питання вдосконалення системи органів попереднього розслідування.

“З 1 січня 2012 року Слідчий комітет повинен бути забезпечений необхідною нормативно-правовою базою. І в організаційному плані, і в кадровому все має бути збудовано і продумано”, – сказав глава Білорусі.

При цьому він підкреслив, що повинна бути вибудувана чітка система з найменшими фінансовими витратами. Відповідне доручення дано міністру фінансів.

На держсекретаря Ради безпеки та голову Комітету держконтролю покладено персональну відповідальність за створення комітету.

Крім того, до 1 січня Лукашенку мають надати пропозиції щодо організаційних, нормативно-правових та кадрових питань. Що стосується керівника майбутньої структури, то президент Білорусі вважає, що це має бути людина, яка “розуміє життя в країні і знайомий з слідчим процесом”.

Він підкреслив, що категорично проти поетапного переходу до функціонування нової структури. На його думку, половинчастих рішень у цьому питанні бути не може.

“Ми повинні створювати раз і назавжди, остаточно. Так, потім будемо дошліфовувати. Але це буде як виняток”, – сказав він.

Олександр Лукашенко вважає, що при створенні нової структури повинен бути вивчений досвід роботи Федерального бюро розслідувань США і Слідчого комітету Росії.

“Світ давно вже реалізував це. Давайте візьмемо краще”, – підкреслив президент.

За матеріалами ежедневник.by

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.