Новини світу. 5 серпня. Примусове лікування в психіатричній лікарні може виявитися для “норвезького стрілка” Андерса Брейвіка, обвинуваченого в організації подвійного теракту в Осло і на острові Утейя 22 липня, більш суворим покаранням, ніж тюремне ув’язнення.

Лікарня не входить в сценарій, який придумав собі Брейвік

Про це сказав його адвокат Гейр Ліппестад.

При цьому якщо Брейвік дійсно буде визнаний неосудним, то може уникнути тюремного ув’язнення – за рішенням суду його відправлять на примусове лікування в психіатричну лікарню.

“Зараз Брейвік сприймає себе лицарем, що викликав на бій весь наш світ, все демократичне суспільство. Якщо ми відправимо його до в’язниці, він просто буде вважати, що світ захопив його в полон. Лікарня ж не вписується в ту картину світу, яку Брейвік для себе створив”, – сказав Ліппестад в п’ятницю в інтерв’ю газеті “Известия”.

Адвокат “норвезького стрілка” впевнений, що Брейвік “буде ізольований від суспільства дуже надовго, можливо, до кінця своїх днів”. За його словами, “це може стати для нього навіть більш суворим покаранням, ніж в’язниця”.

Ліппестад також додав, що Брейвік розраховує постати перед судом, щоб викласти там свої погляди і вимоги.

В Норвегії 22 липня пролунав вибух біля комплексу урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем’єр-міністра, а через кілька годин чоловік у поліцейській формі відкрив стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утейя недалеко від столиці. Влада затримала підозрюваного у стрільбі 32-річного етнічного норвежця Брейвіка. Йому пред’явлені звинувачення за статтею 147 кримінального кодексу Норвегії (тероризм і терористична діяльність), що передбачає до 21 років позбавлення волі.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.