Огляд преси. 10 серпня. Заворушення в неблагополучних районах Лондона могли б відбутися в будь-якій європейській метрополії, пише в редакційній статті Le Figaro.

Розвиваються вони за тією ж схемою, що і зіткнення шестирічної давності на околицях французьких міст.
Помилка поліції породжує відчуття несправедливості і провокує загальне приховане невдоволення, викликане відчуженістю.
Як зазначає видання, “бідні околиці великих міст – сприятливий грунт для соціального вибуху, особливо під час кризи, скорочення бюджетних витрат і зростання безробіття”.
“Те, що відбулося в Тоттенхемі, стрімкість вибуху і його поширення по всій країні показують, що крихітна іскра може поставити під загрозу оманливий спокій наших сучасних суспільств”, – пише оглядач видання.
Події в Тоттенхемі показали, що порушниками спокою стають все більш молоді люди, а мобільні телефони та соціальні мережі допомагають їм діяти швидше і обманювати пильність поліції, яка відстає в технологічному плані.
Засоби стримування спалахів, викликаних поліцейськими промахами, все ще недостатньо ефективні і слабо адаптовані до нових реалій, а за помилки на перших етапах доводиться потім дуже дорого платити, підкреслює газета.
За рік до Олімпійських ігор у Лондоні ставки дуже високі: йдеться про репутацію британської столиці і про приклад, яким нинішній прецедент може стати для інших великих міст, що ризикують за часів кризи зіткнутися з аналогічними протестними рухами, резюмує видання.
Джерело Le Figaro