Огляд преси. 30 серпня. На думку Асоціації британських інженерів, створення штучних лісів – кращий спосіб боротьби з парниковим ефектом, йдеться в La Repubblica.

Земля
Від парникового ефекту Землю можуть врятувати штучні ліси

“Оскільки дихання лісів недостатньо, щоб очистити планету, людина намагається втрутитися, створюючи штучні ліси.

Імітуючи механізм, за допомогою якого рослини поглинають вуглекислий газ, установки, не надто відрізняються за зовнішнім виглядом від сонячних батарей, використовують хімічну реакцію для витягування з повітря СО2.

Якщо один каштан з його широкими листям за рік поглинає одну тонну парникового газу, то штучне дерево здатне добитися такого ж результату всього за один день “, – повідомляє видання.

“На думку Асоціації британських інженерів, штучні дерева – найбільш перспективний напрямок гальмування кліматичних змін. В даний час штучні дерева вивчаються в Колумбійському університеті. Клаус Лакнер, що займається цим питанням, продемонструє в Лондоні 24 жовтня, як працюють “клони” дерев”, – повідомляє автор статті.

“Ці пристрої прості в створенні і можуть розміщуватися в різних місцях. Розміри панелей – від 1 до 10 квадратних метрів. У панелях знаходиться каустична сода. Вступаючи в контакт з вуглекислим газом, вона перетворюється в воду.

Але поки серйозною проблемою залишається збір продукту реакції . Крім того, виникає і фінансове питання: виготовлення одного такого “дерева” може коштувати 20 тис. доларів “, – пише автор статті.

“За даними дослідження університету Колорадо, для того щоб нейтралізувати вуглекислий газ, що викидається лише американськими автомобілями (6% від усього обсягу виборів СО2 в США), на створення штучних лісів потрібно витратити 48 млрд доларів.

Але всі інші проекти геоінженерії здійснити ще важче, – зауважує журналістка, – тоді як 8, 7 млрд тонн вуглекислого газу, що надходять в атмосферу сьогодні, вже до 2030 року перетворяться в 12 млрд “.

Джерело La Repubblica

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.