Огляд преси. 4 серпня. Дослідження американських учених-геронтологів розвіяло міф про вплив здорових звичок на тривалість життя, пише Елена Дузі в статті, опублікованій в газеті La Repubblica.

Пенсіонери
Довгожителями народжуються - вчені

“Американські вчені переглядають важливість таких основних правил, як відмова від куріння, здорове харчування і фізичні навантаження“, – пише видання.

“500 осіб, що досягли сторічного віку, залучених до дослідження, проведеному Медичним коледжем імені Альберта Ейнштейна, Нью-Йорк, їдять, п’ють, курять, як і всі інші люди, яким судилося закінчити свій життєвий шлях у віці 75-80 років .

Про це повідомив керівник центру з вивчення питань старіння Нір Барзілай. Він пояснив: “Для довгожителів роль середовища і стилю життя не має першорядного значення. Головну роль відіграють гени. Довгожителі мають успадкований набір ДНК, здатний протистояти збитку від нездорового способу життя “, – повідомляє автор статті.

“Нью-йоркські вчені залучили до участі в експерименті 477 євреїв-ашкеназі у віці від 95 до 112 років, всі в доброму здоров’ї. Вибір припав на етнічних євреїв через однорідності їх ДНК, що дозволяє швидше виділити можливі “гени довголіття”.

Лікарі детально опитали довгожителів про їх спосіб життя і порівняли отримані дані з тими, що були зібрані в період з 1971 до 1975 рокуу групі “нормальних” 70-річних людей.

“Наше дослідження не спрямоване на те, щоб применшити значення здорового способу життя, просто ми доводимо, що довгожителі – це особлива категорія. На відміну від звичайних людей, їхні гени захищають їх від ударів навколишнього середовища “, – говорить Барзілай.

“Результати, отримані вченими в Нью-Йорку, не збігаються з даними, отриманими в результаті досліджень за участі італійських довгожителів. Це є ознакою того, що так звані гени довголіття, крім того, що їх багато, в кожного народу свої”, – говорить координатор європейського проекту вивчення питань старіння Клаудіо Франческі.

Джерело La Repubblica

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.