Новини здоров’я. 10 серпня. Люди, які, прокинувшись, насамперед тягнуться до пачки сигарет, частіше страждають на рак, ніж ті, хто не курить вранці, попереджають американські експерти.

куріння
Куріння після сну особливо шкідливе для вас

Дослідження за участі 7610 курців показало, що куріння вранці є додатковим і незалежним чинником ризику розвитку раку.

Зокрема, куріння в перші 30 хвилин після сну збільшує і без того високий у курців ризик раку легенів у два рази.

Можливо, викурюючи свою першу за день цигарку, курець затягується більш інтенсивно, ніж зазвичай, через що в легені потрапляє більше тютюнового диму.

Ефект «першої ранкової сигарети» був очевидний, навіть коли дослідники врахували інші звички, пов’язані з курінням, наприклад, кількість сигарет на день і стаж курця.

Ще одне дослідження, в якому взяли участь 1850 курців (у 1055 з них був рак), показало, що ті, хто курить в перші півгодини після пробудження, страждають від розвитку ракових пухлин на 59% частіше, ніж курці, які не курять протягом години після сну.

«Найправдивішим поясненням є те, що в легені «ранніх» курців потрапляє більше диму, від чого вони піддаються більшій кількості речовин, що викликають ракові захворювання.

Можливо, відмова від куріння безпосередньо після сну може бути більш ефективним способом знизити шкідливий ефект впливу тютюну, ніж зменшення кількості викурених сигарет в день в цілому », – підсумовують експерти.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.