Новини науки. 22 серпня. Критичне мислення, вміння засумніватися в представленій в інтернеті інформації, допомагає користувачам не тільки відокремлювати віртуальність від реальності, але і зберігати власну психіку, не приймаючи близько до серця матеріали мережі.

інтернет
Критично мислите - не "загубитесь" у мережі

“Поширена думка про те, що така інформація (з Інтернету) пригнічує психічну активність, не знаю, наскільки вона справедлива.

Основа знову-таки – критичне мислення. Поставтеся критично, і ваша психіка буде збереженою”, – розповів старший науковий співробітник факультету психології МГУ, завідувач лабораторією “Психологічні проблеми інформатизації” Олександр Войскунський.

Експерт впевнений, що користувачі, які здатні виокремлювати з потоку інформації потрібні відомості, одночасно ставлячись до них критично, не завдають шкоди своїй психіці, а навпаки, розвивають її.

“Енциклопедії і пошуковики надають, наприклад, впевненість у тому, що ти не опинишся без інформаційної допомоги ніде. Енциклопедія, взагалі кажучи, може розвивати цікавість. Пошуковики далекі від ідеалу, проте, вони дають можливість дістатися до інформації”.

“Розвиток критичного мислення – це надзвичайно цінне придбання, яке було б корисно придбати всім, хто викликає браузер на екрані комп’ютера або телефону”, – додав експерт.

Що стосується активного розвитку соціальних мереж, то, на думку науковця, оцінити їх вплив на людську спільноту можна буде років через 15. Поки ж вони є просто одним з інструментів спілкування і самопрезентації.

Соціальні мережі це свого роду школа спілкування в нових умовах, де важливіше не стільки спілкування, скільки спосіб представити себе, це називається самопрезентація“, – сказав експерт.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.