Новини України. 27 серпня. В Україні близько 18,8 відсотка людей віком від 15 до 24 років ніде не навчаються і не працюють.

Заступник міністра соцполітики Василь Надрага

Такі дані наводить заступник міністра соціальної політики Василь Надрага.

“В Україні кожна третя молода людина, яка бажає працювати, не може цього зробити. Результати деяких соцопитувань навіть стверджують, що п’ята частина вже зневірилася в тому, що десь може прикласти свої сили”, – говорить чиновник.

За даними Надраги, за рівнем безробіття серед молоді Україна посідає одне із перших місць у Європі.

Діагноз для України звучить так: витіснення молоді з ринку праці на тлі неминучого старіння населення країни. Якщо процес затягнеться всього за кілька років навантаження на бюджет і кожного працюючого українця зросте.

Так, із 2007 по 2009 роки безробіття серед молодих українців зросло на 4,9 відсоткових пункти, тоді як серед дорослих лише на два пункти (підрахунки за методикою Міжнародною організації праці).

За цими показниками Україну випереджає лише Грузія, де безробітної молоді стало більше на 5,5 відсоткових пункти, дорослих – на 1,3.

Для порівняння, в 27 країнах Євросоюзу приріст “молодіжного” безробіття становив 4,7, “дорослого” – 1,5.

Причинами молодіжного безробіття в Україні заступник міністра вважає неактивність молоді з одного боку, з іншого – небажання роботодавців мати справу із некваліфікованими працівниками.

“За небажанням шукати роботу ми наближаємося до рівня ЄС, де подібною апатією вражено 62 відсотки молодих людей. Працевлаштування людей віком від 15 до 24 років завжди було особливо віртуозною задачею, і не тільки в Україні. Навіть коли справи в компаній ідуть вгору, мало хто поспішає наймати некваліфікованих працівників. Їх доведеться навчати, багато з них не впораються або, в силу віку, не захочуть ставитися до роботи відповідально”.

Міністр прогнозує, що за кілька років покоління 55-річних піде на пенсію і виникне “величезна діра” в обсязі трудових ресурсів України. Це позначиться на прирості ВВП і доходах більшості громадян.

“Діагноз для України звучить так: витіснення молоді з ринку праці на тлі неминучого старіння населення країни. Іншими словами, робоча сила в нашій країні руйнується з двох кінців. Якщо процес затягнеться всього за кілька років навантаження на бюджет і кожного працюючого українця зросте”.

Український чиновник водночас зазначає, що безробіття серед молоді є проблемою всього світу. Сьогодні саме на молодь припадає майже 40% світового безробіття.

Днями міністерство освіти Великої Британії заявило, що 18, 4 відсотка молодих людей у тій країні не працюють і не вчаться.

Джерело ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.