Новини політики. 27 серпня. Для того щоб Україна стала незалежною не тільки де-юре, але і де-факто, вона повинна бути сильною – економічно, внутрішньо-і зовнішньополітично, і не йти на поводу у тих, хто шантажує і погрожує.

Андрій Ілларіонов

Таку думку висловив колишній радник російського президента Володимира Путіна, а нині науковий співробітник Інституту Катона (США) Андрій Ілларіонов.

Зокрема, щодо питання, чи здатне російське політичне керівництво втілити в життя свої погрози початку повномасштабної торгової війни між Україною і РФ через небажання офіційного Києва вступати до Митного союзу, Ілларіонов підкреслив:

«Якщо російське керівництво вирішило шантажувати українське для того, щоб змусити Україну вступити до Митного союзу, то можна сказати лише одне: не слід піддаватися шантажу. Ні в особистому житті, ні в житті країни цього робити не слід».

Колишній радник Путіна зазначає, що приклади подібних дій РФ щодо Грузії, Молдові, Білорусі, країн Балтії, та й самої України однозначно показують: так, здатне.

«Чи призведе шантаж, реалізація погроз до бажаних результатів? А ось це неочевидно. Результат багато в чому залежить від політичної зрілості українського керівництва, його здатності чи неготовності піддаватися на шантаж», – говорить він і додає, що поки українське керівництво в своїй політиці враховувало всі побажання своїх московських друзів.

Він нагадує, що невелика Грузія, володіє економічним і фінансовим потенціалом разів у 20 меншим, ніж Україна, але має політичне керівництво з характером, виявилася не тільки здатною протистояти тиску Росії, а й перетворювати цю блокаду на свою користь.

«Враховуючи регулярно вимовні російським керівництвом загрози, зрозуміло прагнення значної частини українського суспільства отримати захист в рамках впливових міжнародних організацій, включаючи ЄС і НАТО, які сприймаються як противага у разі реалізації силового сценарію з боку російських імперських кіл.

При цьому Економічна інтеграція Західної Європи здійснювалася на добровільній основі. Тому, якщо під виглядом нібито інтеграції починають викручувати руки, шантажувати і погрожувати, то така інтеграція ні Україні, ні будь-якій державі точно не потрібна», – упевнений експерт.

«При рівних умовах Україна могла бути і в Митному союзі, і в ЄС, адже якщо обидві організації будуються на принципі добровільності, то одне не повинно суперечити іншому. Якщо ж вступ в одну організацію є добровільним, а в іншу – ні, то важко зрозуміти, навіщо йти в другу. Не слід йти на поводу у тих, хто шантажує і погрожує», – вважає Ілларіонов.

Джерело Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.