Новини науки. 16 липня. Вчені з Рутгерського університету виявили, що кофеїн володіє захисним ефектом: він здатний нейтралізувати шкідливий вплив ультрафіолетових променів на шкіру і знижує ризик розвитку раку шкіри.

Кава
Кофеїн знижує ризик раку шкіри

Як пояснюють фахівці, це пов’язано з тим, що кофеїн знижує активність ферменту білка ATR, який бере участь у пошкодженні ДНК, викликаного ультрафіолетом.

“Хоча нам уже було відомо, що кофеїн зменшує ймовірність виникнення немеланомного раку шкіри, нам потрібно було дослідження, щоб з’ясувати, яким чином кофеїн перешкоджає раку, що розвивається при впливі сонячного світла”, -розповів директор лабораторії з дослідження раку Susan Lehman Cullman Аллан Коні.

А. Коні спільно з колегами з Вашингтонського університету провів експеримент на мишах, розділивши їх на дві групи: в одній з них були генетично-модифіковані гризуни, у яких була знижена активність ферменту ATR, в іншій – контрольні тварини.

Вчені піддавали обидві групи ультрафіолетовому опроміненню. В результаті вони виявили, що у генетично-модифікованих мишей пухлина розвивалася більш повільно, ніж у тварин в контрольній групі, і вони мали на 69% менше пухлин, ніж у контрольних гризунів. Фахівці відзначили, що після тривалого опромінення захворювали обидві групи.

За словами А. Коні, досліди на мишах показали, що найкраще кофеїн знижує активність ферменту ATR на передраковій стадії. У випадку, якщо організм вже вражений, то його захисна функція не працює.

Для вчених поки залишається загадкою механізм впливу кофеїну, однак вони впевнені, що він може стати зброєю в профілактиці захворювання, так як пригнічує ATR, абсорбує ультрафіолет на себе і утворює сонцезахисний екран.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.