Новини світу. 31 серпня. Один з найбагатших людей Китаю намагається купити величезну ділянку землі в Ісландії.

Криголам «Сніжний дракон»

Територія в 300 квадратних кілометрів, еквівалентна 0,3% всієї площі острова в Північній Атлантиці, потрібна колишньому урядовцю КНР, нині девелоперу Хуану Нубо для створення туристичного комплексу. Незвичайне розташування передбачуваного еко-курорту, що включає гольф-поле, в необжитому районі на північному сході Ісландії викликає чимало запитань щодо справжніх намірів китайського інвестора. Вартість проекту оцінюється в 100 млн доларів.

Купівля землі вже обговорена з приватним власником ділянки, але потребують спеціального рішення уряду Ісландії. Таке рішення повинен буде особисто прийняти міністр внутрішніх справ Огмундур Йонассон, і він вже висловив з цього приводу стурбованість. Ісландські ЗМІ не виключають, що плацдарм в Ісландії знадобився китайцям для подальшого проникнення в Арктику. Якщо в результаті глобального потепління Арктика стане придатною для судноплавства, Ісландія могла б стати для КНР перевалочною базою.

Ця ідея не настільки абстрактна, як може здатися. Китайці не беруть участі у словесній війні, в якій активно беруть участь Росія, Канада та інші арктичні країни, але від цього їх амбіції щодо крайньої Півночі нітрохи не менше. Навесні китайський криголам «Сніжний дракон”, найбільший неядерний криголам у світі, зробив перший захід в Ісландію. Для цього китайський корабель, також вперше в історії, здійснив плавання через Північно-Східний прохід – вздовж узбережжя Росії та Норвегії – на шляху до Ісландії і через Північно-Західний прохід на зворотному шляху.

План облаштування великого китайського курорту на території Ісландії викликає менше ентузіазму у керівництва острівної держави, незважаючи на гостру потребу в іноземних інвестиціях, після того як з початком економічної кризи 2008 року Ісландія фактично стала державою-банкрутом.

Критики девелоперського проекту КНР переконані: китайців цікавить не можливість побудувати гольф-поле в Північній Атлантиці, а шанс просунути свої геополітичні інтереси в країні-члені НАТО, що займає стратегічне положення на перехресті світових торгових шляхів.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.