Новини світу. 21 серпня. Сотні повстанців підійшли впритул до столиці Лівії, маючи намір захопити місто. Вони ведуть під Тріполі запеклі бої з силами Муаммара Каддафі.

Сотні повстанців прийшли брати Тріполі силою

Уряд Каддафі запропонував укласти перемир’я, побоюючись масових розправ у разі перемоги опозиції.

Атмосфера в Лівії напружена настільки, що телеведуча державного телеканалу вийшла в ефір з пістолетом, пообіцявши стати мученицею.

Кількасот озброєних повстанців підійшли впритул до Тріполі, маючи намір захопити столицю Лівії.

Вони були змушені зупинитися, потрапивши під сильний обстріл. Зав’язався запеклий бій з силами Муаммара Каддафі.

За даними Аль-Джазіри, урядові сили втратили 31 людину. Також 42 людини з числа прихильників Каддафі були захоплені в полон повстанцями.

Бої в Тріполі та околицях почалися вчора ввечері. Деякі очевидці телефонували в редакцію Аль-Джазіри і повідомляли про сотню трупів.

Лівійська опозиція стверджує, що в Тріполі почалося повстання одночасно з наступом повстанців, яке ведеться з трьох боків.

Уряд Муамара Каддафі запропонував укласти перемир’я, а також припинити бомбардування НАТО.

Офіційний представник лівійського уряду Муса Ібрагім заявив, виступаючи перед іноземними журналістами, що в разі перемоги опозиції прихильникам Каддафі загрожують масові розправи.

“Ми попереджаємо про наближення нещастя, про вбивства і розправи”, – заявив Муса Ібрагім, додавши, що відповідальність за кровопролиття ляже на лідерів країн НАТО.

За його даними, випадки вбивств і згвалтувань, скоєних повстанцями, вже зафіксовано в населених пунктах, захоплених ними по дорозі з Бенгазі до Тріполі.

Ситуація в Лівії розжарена до межі. Ведуча державного телебачення вийшла в ефір з пістолетом у руках і заявила, що готова стати мученицею.

“З цієї зброї сьогодні я вб’ю або кого-небудь, або себе. Але ви не візьмете ані канал “Джамагирія “, ані канал “Аш-Шабаб”. Ви не захопите ані Тріполі, ані Лівію цілком. Ті з нас, у кого немає зброї, стануть щитом, щоб захистити своїх колег на цьому каналі. Ми хочемо стати мучениками”, – погрожувала телеведуча, розмахуючи пістолетом.

Тим часом з Тріполі починають тікати іноземці. Сьогодні вранці Великобританія евакуювала зі столиці Лівії на Мальту своїх громадян.

У п’ятницю сили лівійської опозиції взяли міста Злітан і Завія. Одночасно силам, лояльним Каддафі, вдалося витіснити своїх супротивників із міста Брега.

Нагадаємо, протести в Лівії проти лідера країни Муаммара Каддафі вилилися в громадянську війну. На допомогу повстанцям прийшли сили НАТО.

Джерело tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.