Новини світу. 13 серпня. Прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі заявив, що влада планує заощадити 45 мільярдів євро до 2013 року.

Сильвіо Берлусконі

За його словами, ці заходи будуть болючими, але необхідними.

Передусім будуть скорочувати бюджетні витрати і робочі місця.

У понеділок Європейський Центральний банк оголосив, що допоможе Італії виплатити борги.

Нові заходи економії пролунали після повідомлень про скорочення, оголошені у липні. Тоді уряд планував збалансувати бюджет до 2014 року.

Боргові зобов’язання Італії стрімко зросли після того, як інвестори почали втрачати довіру до спроможності італійського уряду зменшити дефіцит бюджету.

Європейський Центральний банк посилив тиск на італійський уряд, запропонувавши детальний план того, як збалансувати бюджет країни до 2013 року.

Після екстренного засідання італійський уряд оголосив, що планує заощадити 20 мільярдів євро 2012 року і 25 мільярдів у 2013 році.

“Цей уряд завжди хвалився тим, що ніколи не запихатиме свої руки у кишені італійців, але ситуація у світі змінилася. Ми опинились перед глобальним викликом”, – заявив Сильвіо Берлусконі.

Понад 50 тисяч робочих місць буде скорочено у державному секторі. Крім того, свята, які припадатимуть на робочі дні, будуть перенесені на вихідні, аби збільшити кількість робочих днів у році.

Нові обмеження також перебдачають подальші скорочення регіональних бюджетів, а також новий “податок солідарності”. Цей податок передбачає необхідність платити додаткових 10% раз на два роки тим людям, що заробляють більше 150 тисяч євро після оподаткування.

Ці обмеження ще мають бути схвалені італійським парламентом протягом наступних 60 днів.

Аналітики твердять, що ці обмеження можуть призвести до негативного ефекту, бо зменшиться споживання і сповільниться економічне зростання.

Однак фондові ринки відразу відреагували позитивно на заяви італійського уряду. Індекс FTSE MIB стрімко зріс на 4%.

Джерело ВВС Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.