Новини України. 3 серпня. Тарифи київських провайдерів інтернету збільшаться аж до 45% через введення київським муніципалітетом плату за розміщення телекомунікаційних мереж.

кабель, інтернет
Інтернет в Києві подорожчає на 45%

Про це заявив лідер Інтернет партії України Дмитро Голубов.

У повідомленні Дмитра Голубова наводиться заява заступника голови КМДА, за словами якого очікувана сума надходжень в результаті прийняття цього рішення – 60-70 мільйонів гривень на рік.

Лідер Інтернет партії України висловив думку, що нововведення відвб’ється для користувача мережі.

“Фактичне населення Києва станом на 2011 рік – 4,7 мільйона жителів. Кількість користувачів Інтернету становить 22% від цього числа, тобто трохи більше мільйона людей. За умови, що в одній родині в середньому двоє користуються Інтернетом, отримуємо 517 000 потенційних платників. Як відомо, будь-які оподаткування завжди лягають на плечі кінцевого користувача. Провівши нескладні математичні розрахунку 70 млн/517 тис = 135,4 грн ми повинні переплачувати”, – заявив Голубов.

Він зробив перерахунок базових столичних тарифів. Так, за його словами, економ-пропозиція (30 грн/міс) подорожчає на 45%, стандартна (75 грн/міс) – на 15% і максимальна (150 грн/міс) – на 7,5%.

“Наші опоненти можуть сказати, що це не так вже й багато, але що вони зробили для інтернету, щоб вводити на нього податок? У той час як в європейських містах інтернет роблять практично безкоштовним, у нас як завжди беруть з Європи тільки європейські податки”, – заявив Дмитро Голубов.

Нагадаємо, в середині липня Київська міська рада прийняла рішення “Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання у сфері зв’язку та інформаційних технологій”, яким передбачається передача комунальному підприємству “КИЇВЖИТЛОСПЕЦЕКСПЛУАТАЦІЯ” повноважень з розміщення телекомунікаційних мереж у м. Києві. Раніше збором за прокладку мереж у будинках столиці займалися районні комунальні підприємства.

“КИЇВЖИТЛОСПЕЦЕКСПЛУАТАЦІЯ” розробляє нові єдині тарифи на використання телеком-операторами житлових і нежитлових будівель. Оператори побоюються, що їм тепер доведеться платити двічі: і в КМДА, і в районні адміністрації Києва.

За матеріалами ProIT

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.