Новини світу. 23 серпня. Біля узбережжя Албанії археологи виявили останки давньоримського торгового корабля, на борту якого знаходяться близько 300 глиняних амфор для вина.

Амфори лишилися практично неушкодженими

Як повідомляє Associated Press, затонулий біля I століття до нашої ери корабель, імовірно, віз албанське вино в західну Європу.

Група дослідників у складі американської організації RPM Nautical Foundation і фахівців з Албанського інституту археології виявила римське судно на глибині близько 50 метрів біля узбережжя портового міста Влора в 140 кілометрах від албанської столиці. За словами одного з учасників археологічної експедиції доктора Адріана Анастасія (Adrian Anastasi), останки римського судна можна віднести до 10 найбільш цікавих з наукової точки зору знахідок, виявлених в Середземномор’ї.

Як припустив керівник наукової експедиції Джордж Робб (George Robb), вантаж албанського вина швидше за все призначався Іспанії та Франції. У ту епоху давня Іллірія (на території якої розташовується сучасна Албанія) вважалася найбільшим постачальником вина в західні регіони Римської імперії.

Знайдений вантаж особливо цікавий тим, що більша частина амфор залишилася без ушкоджень. Однак за дві з гаком тисячі років солона вода пошкодила герметичні заглушки в горловинах глеків і вина в них не залишилося. Зразки амфор в даний час відправлені на археологічну експертизу, а саме місце аварії корабля поки що вирішено залишити в таємниці. Продовження дослідницької експедиції намічено на наступний рік.

Джерело lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.