Новини України. 15 серпня. Президент Україна Віктор Янукович може остаточно зруйнувати вітчизняну армію.

"Так можуть діяти тільки безголові політики" - Гриценко

Про це заявив лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко, коментуючи внесений президентом 12 серпня законопроект № 9053, яким Янукович пропонує невідкладно прийняти рішення про скорочення в 2012 році чисельності збройних сил на 8 тисяч чоловік, у тому числі 5 тисяч військовослужбовців. Таке рішення Януковича Гриценко назвав непродуманим, необгрунтованим і небезпечним для української армії і взагалі обороноздатності країни.

«Янукович, мабуть, сам не знає, що робить. До 12 травня цього року він підписав закон № 3312-VI, яким чисельність армії була збільшена на 1 тисячу чоловік в порівнянні з раніше затвердженою чисельністю в 191 тисячу, тобто до 192 тисяч. Минуло всього 3 місяці і той же Янукович тепер вносить законопроект, яким армія не збільшується, а скорочується на 8 тисяч чоловік, до 184 тисяч. Так можуть діяти тільки безголові політики, не розуміють суті рішень, вони приймають», – пояснив Гриценко.

Політик зазначив, що бездумне скорочення армії в умовах, коли Україна з її позаблоковим статусом відмовилася від союзників, коли збройні сили не оснащуються новою технікою і озброєнням і з кожним місяцем згортається бойова підготовка, означає лише одне – зниження боєздатності збройних сил і подальшу руйнацію української армії.

Гриценко також нагадав, що вже два бюджетні роки правління Януковича з точки зору розвитку армії втрачені. Він застеріг, що так само може бути втрачений ще один рік – 2012, оскільки досі не існує в природі, не схвалено і не підписано ні Януковичем, ні Азаровим жодного програмного документа, який би визначав вигляд і параметри української армії.

«Нема досі ні Державної програми розвитку збройних сил, ні Державної програми озброєнь і військової техніки, ніяких інших системних документів, які визначають політику української держави в сфері оборони. Ніяких!», – сказав екс-міністр оборони.

«Такої ситуації в Україні не було ніколи за 20 років її незалежності. Так само за 20 років не було такого безглуздого міністра оборони, який не здатний запропонувати уряду і президенту проекту вкрай важливих державних програм», – сказав Гриценко.

За його словами, таким ставленням до армії Янукович ще раз підтвердив, що збройні сили для нього не є пріоритетом і його турбують тільки сили внутрішньої безпеки – прокуратура, СБУ, податкова міліція, МВС і внутрішні війська.

«Саме ці структури з подачі Януковича мають пріоритетне фінансове, матеріальне і технічне забезпечення. І відповідно їх розвитку він приділяє більше уваги», – вважає Гриценко.

Гриценко вимагає від президента невідкладно розробити та затвердити указом Державну програму розвитку Збройних сил на період до 2015 року і зупинити подальше внесення подібних непродуманих законопроектів, які змушують армію працювати в режимі «стій там, іди сюди», то збільшують, то зменшують її чисельність.

Джерело ЦЕНЗОР.НЕТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.