Новини України. 26 серпня. Генпрокуратура відмовляється порушувати справу проти Януковича за те, що інкримінують Тимошенко.

Генпрокуратура, ГПУ
ГПУ відмовляється порушувати справу проти президента

Те, що Генеральна прокуратура не порушує кримінальну справу проти Януковича, Бойка та Бакуліна за тими обставинам, за якими звинувачує Юлію Тимошенко, свідчить про те, що ніякого порушення закону в діях Юлії Тимошенко немає.

Про це повідомила прес-слуюба “Батьківщини” із посиланням на адвоката Юлії Тимошенко Олександра Плахотнюка.

Він зазначив, що Юлію Тимошенко звинувачують у тому, що ціна на газ на 2009 рік піднялася, а плата за транзит залишилася незмінною.

Плахотнюк підкреслив, що за логікою прокуратури потрібно терміново порушувати таку саму кримінальну справу проти Януковича, Бойка та Бакуліна, які були при владі, коли у 2007 році ціна на газ була збільшена на $49,5 за тис. кубометрів, а плата за транзит залишилася на рівні $1.7, чим було нанесено збитків НАК «Нафтогазу» на суму $178,2 млн. доларів.

Адвокат зазначив, що Юлія Тимошенко та її захисники не вважають це злочином – це є монопольне ціноутворення, але якщо прокуратура відкрила за тими самими обставинами кримінальну справу проти Тимошенко, то ГПУ зобов’язана відкрити кримінальну справу і проти Януковича за тими самими ознаками.

«Якщо виходити з того, що перед законом всі рівні, то потрібно або порушувати кримінальну справу по тих угодах, або звільняти з-під арешту Юлію Тимошенко і закривати кримінальну справу по тих угодах, які їй інкримінуються», – заявив Плахотнюк.

На його думку, те, що прокуратура не порушує таку кримінальну справу, є підтвердженням невинуватості Юлії Тимошенко та свідченням того, що справа грубо сфабрикована за політичними мотивами.

Як відомо, сьогодні зранку адвокати Юлії Тимошенко зареєстрували у канцелярії Печерського райсуду заяву про вчинення злочину та про порушення кримінальної справи у зв’язку з підвищенням ціни на газ на 70% урядом Януковича у 2006-2007 роках.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.