Новини економіки. 28 серпня. Голова МВФ Крістін Лаґард заявила, що світова економіка розвивається не достатньо швидко і стикається з цілою низкою загроз для її відновлення.

Лагард закликає до узгоджених дій

Керівник МВФ попередила, що світовій економіці досі загрожує рецесія і закликала до узгоджених дій. У тому числі, за її словами, необхідно провести обов’язкову рекапіталізацію європейських банків.

Виступаючи на зустрічі Федерального Резерву Сполучених Штатів, Крістін Лаґард сказала, що події цього літа засвідчили нову небезпечну фазу: “Ми ризикуємо, що нетривке відновлення економіки може піти під укіс, тож ми повинні діяти зараз”.

Продовжуючи виходити з кризи 2008-2009 років, США і Європа демонструють нестійке зростання, а побоювання щодо боргів обох далі підривають довіру ринків.

“Світова економіка продовжує зростати, але все ще не достатньо. Деякі з основних причин кризи 2008 року досі не були відповідним чином вирішені”, – заявила Крістін Лаґард, додаючи, що час у цьому випадку – розкіш.

Вона сказала, що країни з розвиненою економікою, які борються з наслідками кризи, повинні скласти довгострокові плани, аби контролювати свої борги, але, водночас, не запроваджувати заходи жорсткої економії настільки швидко, що це може поставити під загрозу відновлення.

“Кажучи простіше, макроекономічна політика повинна підтримувати зростання. Грошово-кредита політика також повинна залишатися дуже гнучкою, тому що ризик рецесії є суттєвішим за ризик інфляції”, – сказала Крістін Лаґард під час свого першого великого виступу щодо політики МВФ відтоді, як вона очолила організацію в липні.

Джерело ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.