Новини України. 4 серпня. Радник Януковича впевнена, що з президента Росії потрібно брати приклад.

Ганна Герман
Герман похвалила Медведєва

Радник Президента Ганна Герман побачила позитивні моменти в заяві президента Росії Дмитра Медведєва про правильність вживання прийменника “на”, говорячи про Україну.

“Я бачу в цьому висловлюванні російського президента два позитиву для України”, – сказала вона в ефірі одного з телеканалів.

За її словами, Медведєв у черговий раз визнав незалежність нашої країни. “Він не сказав:” У нас на Україні“. І цим він визнав ще раз незалежність України, і визнав, що Росія вже ніколи не скаже: “Так у нас на Україні”. Це дуже позитивний момент”, – вважає Герман.

Також вона підкреслила, що президент Росії подав приклад, як треба пильнувати за рідною мовою.

“Президент Росії подав нам хороший приклад, як на вершині влади, як глава держави дбає про таку річ, як привід. Думаю, всім нам, хто при владі, і опозиції так само треба вчитися так слідкувати за рідною мовою”, – сказала Герман.

Напередодні Медведєв зустрівся з вченими-істориками під час робочої поїздки у Володимир. У ході зустрічі одна з істориків сказала “на Україні“, після чого вибачилася і виправилася. У відповідь президент Росії заявив: “На Україні. Це там, у них, “в” Україні, а у нас “на” Україні говорять. Це відповідає нормам російської мови”.

Зазначимо, міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник дозволив говорити “на Україні”. На його думку, варіанти “в Україні” і “на Україні” однаково правильні.

Джерело Точка.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.