Новини політики. 20 серпня. Freedom House звинуватила російського прем’єра у залякуванні України та у створенні проблем для демократії в країнах колишнього СРСР.

володимир путін
Путін створює проблеми для демократії у пострадянських країнах

Freedom House звинувачує прем’єра Росії Володимира Путіна у створенні проблем для демократії в сусідніх країнах колишнього СРСР, у тому числі в Україні.

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті міжнародної неурядової організації.

До відповідного висновку Freedom House прийшла у своєму звіті “Обіцянки та відновлення: пострадянський простір 20 років потому”.

Путін був також наполегливий у розпалюванні націоналізму і створенні проблем для сусідніх демократій, у різний час використовуючи тактику залякування щодо Польщі, країн Балтії та України“, – сказано в повідомленні.

На думку організації, це пов’язано з тим, що прихід до влади Путіна збігся зі значним збільшенням світових цін на енергоносії, яке він активно використовував як енергетичну зброю.

“Він показав високу майстерність в області інтеграції своєї економічної та енергетичної політики в міжнародні відносини, агресивно наступаючи на інших потенційних постачальників енергії в Європі, а потім, розмахуючи енергетичною зброєю, змушував замовкнути європейську критику на адресу його все більш репресивного режиму”, – сказано в повідомленні.

Також наголошується, що у разі якщо Путін переможе на президентських виборах в Росії в 2012 році, у демократії в регіоні з’являться нові проблеми, які виходять з його політики.

При цьому в повідомленні нагадується, що, відповідно до щорічного звіту “Свобода у світі”, в 2010 році Україна опустилася в рейтингу країн з вільних до частково вільних.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.