Новини світу. 1 серпня. Франція передала лівійським повстанцям 259 мільйонів доларів з заморожених рахунків Муаммара Каддафі і його оточення.

Долари, США
Лівійським повстанцям розморозили $259 мільйонів

У заяві французького МЗС йдеться, що Національна перехідна рада – орган влади лівійської опозиції – зможе витратити ці кошти на гуманітарні потреби. Посол бунтівного уряду в Парижі Мансур Саїф аль-Наср (Mansur Saif al-Nasr) підтвердив, що розморожені фінанси, які “належать лівійському народові”, будуть використані для закупівлі продовольства і медикаментів.

Франція, як і багато інших західні країни, заморозила активи Каддафі і високопоставлених лівійських чиновників у зв’язку з заворушеннями в цій північноафриканській країні, які почалися в лютому 2011 року. У квітні джерело, близьке до адміністрації президента Ніколя Саркозі, повідомив про плани передати ці кошти повстанцям, оскільки в іншому випадку “Національна перехідна рада може залишитися без засобів до існування”.

З аналогічною пропозицією виступила і американська влада. Експерти, однак, застерігали, що спроби розморозити рахунки Каддафі можуть натрапити на серйозні юридичні перешкоди.

Отримання значної фінансової підтримки з боку Франції – не єдиний успіх лівійських повстанців за останній час. 1 серпня вони захопили місто Злітан, яке знаходиться в 160 км від Тріполі. У цей же день заступник голови МВС повстанського уряду Мустафа ель-Сагіслі (Mustafa al-Sagazly) про затримання в Бенгазі 63 шпигунів Каддафі. Крім того, влада Німеччини вислала з країни лівійського дипломата, який представляв інтереси офіційного Тріполі.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.