Огляд преси. 17 серпня. В ЄС немає єдиної думки, яку політику слід проводити щодо України.

ЄС не знає як працювати з Януковичем

Про це пише в статті “Українська дилема Брюсселя” впливове західне видання Financial Times.

Головуюча в об’єднанні Польща виступає за якнайшвидше підписання з Україною угод про свободу торгівлі та співробітництво, щоб “підсилити вплив ЄС на Київ“. Її опоненти наполягають на тому, що спочатку слід посилити вплив, а вже потім підписувати документи. Важливість спору обумовлена ​​ще й тим, що його результат “може стати прецедентним для інших країн, розташованих по сусідству з ЄС“, відзначає автор статті Роман Олеарчик.

Через прагнення Москви “зміцнити економічні зв’язки з сусідами “Україна виявилася залучена в “перетягування каната” між Росією і Європейським союзом. Від контролю над Україною залежить статус Росії як “євразійської імперії”, вказав у 1997 році політолог Збігнєв Бжезінський. Як вважає глава українського відділення Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге, в адміністрації Януковича “розуміють, що їм не знайти іншого способу врівноважити Росію, окрім як інтегруватися в ЄС. Інакше Росія одержить значну перевагу, і з нею важко буде справлятися”.

Віктор Янукович як ніколи близько підійшов до підписання угод з ЄС, однак через “нехтування цінностей Євросоюзу“, під якими мається на увазі “згортання демократичних досягнень” і “переслідування політичних опонентів”, країнам Європи складно йти на контакт з Києвом, говориться в статті.

“Що це буде за сигнал, якщо включити державу в цю нову форму взаємодії, притому що у неї одні з найгірших у світі показників по діловому клімату, корупції, вона має серйозні проблеми з демократією та законністю, переслідує попередній уряд? Що це буде за сигнал для Африки і Білорусі? ” – запитує Ланге.

У той же час “Брюссель боїться відштовхнути Януковича і позбутися шансу направити Україну європейським шляхом”, – підсумовує Financial Times.

Джерело ЦЕНЗОР.НЕТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.