Новини культури. 10 серпня.  Влада Філіппін закрила епатажну виставку “Політеїзм” у столичному Культурному центрі за наругу над Ісусом Христом.

За наругу над Ісусом Христом виставку закрили

На виставці були представлені роботи місцевого художника Міде Круза, головним героєм яких був Ісус Христос.

Так, на одному плакаті до обличчя Христа був приклеєний дерев’яний пеніс.

Ще одна скандальна робота Круза – скульптура Христа з білим гримом, на голову якого надіті вуха, як у Міккі Мауса, а на носі – червона клоунська кулька.

Це викликало люті протести філіппінців, які здебільшого сповідують католицизм.

Дізнавшись про те, які роботи представлені на виставці, її відвідала колишня перша леді Імельда Маркос. Вона сказала, що роботами Міде Круза було сплюндровано щось священне.

Президент Філіппін Беніньо Акіно через скандал зібрав спеціальну нараду уряду.

“Я розумію, що мова йде про законні права і свободу, але якщо ця свобода порушує права інших, це неправильно, і закон не може захищати такі прояви свободи”, – пояснив свою точку зору Акіно і розпорядився закрити виставку.

Сам художник зізнався, що він хотів спровокувати реакцію, але був здивований її силою. Він каже, що його роботи призначені для поклоніння.

“Це говорить про об’єкти, яким ми поклоняємося, як створюються ці боги та ідоли, і як ми, в свою чергу створюємо наших богів та ідолів”, – сказав Круз, маючи на увазі 300-літнє панування Іспанії, яке принесло католицизм на Філіппіни, і теперішній вплив з боку США.

Культурний центр не хотів закривати виставку. Але через деякий час таки зробив це. Однак послався не на бажання президента, а на погрози, які почали надходити на адресу художника і організаторів.

Джерело tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.