Новини світу. 13 серпня. Легендарному лідеру кубинської революції Фіделю Кастро в суботу, 13 серпня, виповнюється 85 років.

Фідель Кастро
Фідель Кастро святкує 85 років

Головним заходом ювілейних урочистостей на честь Кастро стане тригодинний концерт під назвою “Серенада вірності”, який пройде в Гавані в театрі “Карл Маркс”. У заході, який транслюватиме кубинське телебачення візьмуть участь артисти з Аргентини, Болгарії, Чилі, Еквадору, Парагваю, Перу, Уругваю, Венесуели і Куби. Чи буде сам ювіляр присутнім на концерті, залишається невідомим.

Кастро кілька років тому відмовився від усіх своїх постів і, тим не менше, залишається надзвичайно авторитетною фігурою в країні і абсолютним лідером для своїх прихильників, будучи при цьому цінним радником для свого брата Рауля Кастро, який стоїть на чолі нинішньої Куби.

85-річний ювілей Кастро зустрічає в нових для країни соціально-політичних реаліях. Партія і уряд, під керівництвом Кастро, запустили процес “актуалізації” кубинської моделі соціалізму.

У рамках розгорнутих реформ в країні з’явиться індивідуальна праця, поступово осядуть надзвичайно роздуті штати держпідприємств, країна скоротить надмірні соціальні витрати і субсидії.

При цьому влада не втомлюються повторювати і наполягати, що широкі реформи не означають відмови від соціалістичної моделі і повністю відповідає принципам революції, визначеним і сформульованим Кастро.

Протягом всіх останніх місяців Фідель продовжував писати статті з рубрики “Роздуми” на злободенні теми світової політики. Останнім його висловом в рамках “Роздумів” став памфлет, присвячений президентові Венесуели Уго Чавесу, який, за словами Кастро, провів “вирішальні бій” з хворобою, і скоро “призведе Венесуелу до великої перемоги”.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.