Новини політики. 9 серпня. Відносини України та Євросоюзу безпосередньо залежать від вироку екс-прем’єру Юлії Тимошенко.

Володимир Фесенко

Про це заявив глава правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

“Якщо все-таки візьме гору в керівництві країни думка, що Тимошенко треба не просто арештувати, а залишити за гратами, і після вироку треба їй впаяти великий термін, ось це може привести до серйозної кризи відносин із Заходом”, – сказав він.

За словами експерта, це “може серйозно ускладнити, а може навіть і зірвати підписання нової базової угоди з ЄС чи його ратифікацію”.

“А якщо ще виникне якась неформальна дипломатична ізоляція президента з боку Заходу, то це може розгорнути офіційний Київ від Брюсселя в бік Москви, і замість зони вільної торгівлі з ЄС – ми можемо отримати членство в Митному союзі”, – сказав Фесенко.

Він також висловив думку, що арешт Тимошенко тягне за собою   швидше політичні ризики для України, ніж зовнішньоекономічні.

Фесенко також не виключив, що можливий і інший варіант розвитку подій.

“Після винесення вироку Тимошенко її можуть амністувати, випустити на свободу і ситуація поступово розрядитися, тобто відбудеться деяке пом’якшення, нейтралізація всередині політичної ситуації”.

“Звичайно, осад залишився, але все-таки не призведе до серйозної кризи у відносинах із Заходом, з ЄС, і відповідно будуть безпосередньо мінімізовані ризики зовнішньополітичні, зовнішньоекономічні”, – зазначив він.

У той самий час директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський вважає, що арешт Тимошенко в рамках судового процесу не вплине на плани підписання угоди про асоціацію з ЄС і на російсько-українську співпрацю.

“Я не думаю, що цей арешт може істотно вплинуть на зовнішньоекономічні зв’язки і на наші плани щодо угоди про асоціацію з ЄС чи якісь домовленості з Москвою. Я вважаю це малоймовірним”, – сказав він.

“І ці оцінки, що тепер Україна нібито стає Білоруссю чи тепер Україні буде ізольована, мені здається, що це передчасні панічні прогнози”, – додав експерт
Погребинський також зазначив, що “у західних партнерів є жорсткий інтерес утримати Україну в полі тяжіння ЄС“.

Джерело Газета по-киевски

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.