Новини технологій. 12 серпня. Соціальну мережу Facebook звинуватили у публікації номерів мобільних телефонів та крадіжці контактів за допомогою мобільного додатку.

Facebook звинуватили у крадіжці телефонних номерів

Кілька днів тому численні ЗМІ та блоги опублікували інформацію про те, що нібито мобільний додаток Facebook може зберігати всі ваші телефони з адресної книги та публікувати їх на сайті.

Соцмережу звинуватили у тому, що вона зберігала навіть телефони тих людей, з якими ви не були друзями – наприклад, це міг бути ваш перукар або майстер з ремонту холодильників.

Те, що на Facebook існує так звана адресна книга з телефонами всіх ваших друзів – не секрет. Раніше ця сторінка називалась Phonebook, тепер вона має назву Contacts і доступна за посиланням facebook.com/friends/edit/?sk=phonebook. Якщо ви хоча б раз вказали у своєму профілі номер мобільного телефону – то його буде відображено у контактах усіх ваших друзів.

Адміністрація Facebook в середу встигла спростувати інформацію про крадіжку номерів з телефонів користувачів. «Чутки про те, що ваші телефонні контакти доступні для всіх на Facebook — неправда.

Сторінка контактів, яка існує вже довгий час, наповнена телефонними номерами ваших друзів, які вони опублікували в своєму профілі. Як і на телефоні, лише ви особисто можете бачити список цих номерів», — сказали в компанії.

Facebook неодноразово критикували за порушення питань приватності. Минулого року сервіс разом з кількома іншими соціалками спіймали на передачі приватних даних рекламодавцям, а в травні 2011 Symantec знайшла на Facebook понад 100 тисяч потенційно небезпечних додатків.

Джерело Watcher

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.