Новини технологій. 17 серпня. «Евросеть» ліквідовує магазини на Україні, повідомив у Twitter менеджер виробника телефонів Fly Євген Козлов.

Евросеть
Мережа мобільних салонів "Евросеть" ліквідовує бізнес на Україні

Кількість салонів на Україні скорочується, уточнив президент «Евросети» Олександр Маліс: компанію не влаштовує ділове середовище в цій країні, через що рентабельність бізнесу тут нижче, ніж у Росії та Білорусії. Багато місцевих рітейлерів на відміну від «Евросети» вважають можливим не платити податки, часті поліцейські перевірки, нарікає Маліс.

«Евросеть» давно скорочує бізнес на Україні. У проспекті, випущеному напередодні запланованого на квітень 2011 IPO, «Евросеть» повідомляла, що наприкінці 2008 р. у неї було в цій країні 398 салонів, а в кінці 2010 р. – 275. Зараз, каже Маліс, їх залишилося 200 і до кінця року закриються ще близько 50 найбільш нерентабельних. Але повністю з України «Евросеть» поки не йде.

Вихід «Евросети» за межі Росії готував ще один з її засновників – Євгеній Чичваркин. Колись він навіть збирався торгувати телефонами в Індії. У 2008 р. власники «Евросети» змінилися. Тепер компанія закриває неприбуткові салони і йде з країн, де невигідно працювати. У минулому році вона покинула Казахстан і Киргизію, ще раніше – Вірменію.

Ринки України та Росії відрізняються, визнає викладач АНХ і колишній віце-президент по маркетингу «Евросети» Володимир Богданов: Україна менша, населення бідніше, у багатьох оптовиків свій роздрібний бізнес, тому прибуток від продажу телефонів завжди був нижчи.м Крім «Евросети», на Україні не працює ніхто з російських стільникових рітейлерів, додає колишній гендиректор роздрібної мережі МТС Сергій Румянцев, який нещодавно повернувся в «Зв’язківець».

Джерело Ведомости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.