Новини світу. 30 серпня. Понад 80 людей стали жертвами медичних досліджень, проведених Сполученими Штатами на жителях Гватемали в 40-х роках.

США прапор
Американці проводили досліди над гватемалійцями

Вперше про дослідження стало відомо в 2010 році, коли професор Коледжу Уеллслі Сьюзан Ревербай виявила в архівах документи про випробування венеричних захворювань на людях, що мали місце в першій половині 20-го століття, пише LifeNews

Керівником досліджень був якийсь американський доктор Джон Катлер, який також проводив протягом 50 років експерименти над хворими, зараженими сифілісом.

Експериментатор спостерігав за перебігом хвороби, не надаючи зараженим медичної допомоги. Однією з головних цілей дослідів була необхідність дізнатися про взаємодію і можливе лікування венеричних захворювань пеніциліном.

Дослідам піддавалися психічні хворі, ув’язнені, жінки легкої поведінки. Піддослідних примусово заражали хворобами, наявність деяких з них в організмі людини веде до смерті.

Торік президент США створив спеціальну комісію з розслідування і особисто вибачився перед лідером Гватемали Альваром Колу. Подібні експерименти розцінюються сучасним гуманітарним правом як злочини проти людства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.