Огляд преси. 2 серпня. Нова косовська криза, в якій, як і колись, сторони конфлікту обмінюються взаємними звинуваченнями, всерйоз спантеличила європейців, пише Der Standard.

Косовська криза бентежить Європу

“Суперечки про майбутнє колись сербської, але сьогодні населеної переважно албанцями території, щоразу виявляються свого роду гнотом у балканській пороховій бочці”.

Сьогодні, продовжує автор, йдеться навіть не стільки про свободу албанців, що складають 90% від 1,7 млн ​​населення, яке отримало на початку 2008 року незалежність Косово, скільки про права сербів, які залишилися на його території.

Близько 60 тис. сербів проживають на території Північного Косово – в регіоні, що практично вийшов з-під контролю влади Пріштини.

“Твердження деяких кризових менеджерів із Заходу про те, що Косово – це” історія успіху “, такі ж абсурдні, як розповіді про те, що недавно перервані переговори між владою Сербії і Косово є “проривом”.

Факт залишається фактом: 77 країн визнали незалежність Косово, проте не слід випускати з уваги і той факт, що крім самої Сербії з цим не згодні Росія, Китай та 5 членів ЄС “.

У тому, що косовський прем’єр-міністр Хашим Тачі наполегливо вимагає контролю над двома прикордонними переходами на кордоні з Сербією, автор бачить ознаки страху косовського керівництва.

Після видачі всіх найважливіших військових злочинців Гаазькому трибуналу Сербії в кінці кінців відкриють двері в ЄС навіть при тому, що вона не визнає незалежності Косово.

У той же самий час помірне сербське керівництво на чолі з президентом Борисом Тадічем не хоче поставати в ролі захисника інтересів схильних до насильства екстремістів з Північного Косово.

Вирішення конфлікту автор бачить в згуртованих діях з боку ЄС.

Джерело Der Standard

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.