25 серпня. Відставка Стіва Джобса з посади глави Apple є ознакою завершення надзвичайної ери, не лише для Apple, але й для всієї галузі технологій.

Стів Джобс
Джобс ще працюватиме в Apple

Джобс є історичною постаттю у світі бізнесу, яка мала вплив далеко за межами компаній в Купертіно (Каліфорнія) і яку наслідували в багатьох інших фірмах. І ось тепер, вперше з 1997 року, він не буде CEO Apple, пише Волт Моссберг у WSJ.

Чесно кажучи, Джобс, будучи серйозно хворим, сьогодні є в розквіті сил. Люди, які добре обізнані в ситуації, заявляють, що він планує долучатися до розробки основних продуктів і стратегій та бути активним членом ради директорів, у періоди, коли компанію очолюватиме Тім Кук. Рішення піти з посади CEO не потрібно сприймати як некролог. Проте здоров’я Стіва раз покращується, раз погіршується і бути активним главою правління це щось інше ніж бути генеральним директором, відзначає автор.

CEO йдуть з посади кожного дня, чому ця відставка є настільки вагомою?

Деякі люди є щасливими, коли їм вдалося змінити хоча б щось в цьому світі, але Джобс змінював світ технологій та існування засобів масової інформації кілька разів. Люди згідно з цим міняли свій стиль життя.

Йому це вдалося, оскільки він брав на себе ризики нових ідей і не обходився лише невеликими дослідженнями на ринку. Джобс наполягав на високій якості продуктів і не боявся відходити від, нібито, важливих функцій і вбивав технології, як наприклад, флоппі-дисковод і змінний акумулятор. Він є блискучим маркетологом, який обожнює власний продукт.

Прийшовши до Apple, яку він заснував в 1976 році, Стів Джобс долучився до комп’ютерної революції. Комп’ютер Apple II, розроблений разом зі Стівом Возняком, не був єдиним на масовому ринку в 1977 р., але одним з тих, які мали найбільших вплив.

В 1984 році він знов перевернув комп’ютерний світ, впровадивши розробку Macintosh – перший комерційно успішний комп’ютер, в якому можна було користуватися мишкою і графічним інтерфейсом. Це тоді “зацементувало” зразок сучасного комп’ютера і Apple добряче вдарив по своєму основному конкурентові Microsoft.

Після того, як Стіва Джобса витіснили з компанії він керував не дуже успішною фірмою NeXT. Проте там він розробляв операційну систему, яка потім лягла в основу знаменитої ОС від Macintosh – OS X та операційної системи, на якій працюють всі мобільні пристрої AppleiOS.

Також Стів Джобс придбав невелику фірму комп’ютерних анімацій Pixar, яку перетворив в одну з найбільших світових фільмових студій. Згодом він її продав Disney за $7,4 мільярди, змінивши анімаційний світ.

Коли Джобс прийшов до Apple в 1997 році на посаду генерального директора, він побачив невелику компанію з посереднім продуктом і яку від банкрутства відділяло всього кілька місяців. Через 14 років компанія стала однією з найприбутковіших і найвпливовіших у світі технологій, кожний продукт якої очікує весь світ, а споживачі швидко розбирають пристрої Apple, навіть якщо вони значно дорожчі ніж в конкурентів, пише видання.

Під керівництвом Джобса компанія випускає музичний плеєр iPod і створює найуспішніший цифровий медіа-сервіс iTunes. Він представив перший супер-смартфон iPhone і найуспішнішу “таблетку” iPad, яка збирається замінити ноутбуки, принаймні, частково. Він також збудував найбільший у світі онлайн супермаркет додатків і програм App store. Стів Джобс кардинально змінив світ мобільних телефонів, музичну галузь, галузь кіно та телебачення, ЗМІ.

Навіть, коли всі говорять про те, що ми живемо в “пост-ПК еру”, Джобс реанімував своє раннє дитя – Mac – його продажі зросли на ринку персональних комп’ютерів. Компанія продовжує розвивати MacBook Air, який поєднує в собі властивості “планшетника” і ПК.

Сьогодні говорять про те, що Apple планує ще раз винайти телевізор. Проте компанія поки що не поширює цієї інформації, але дивлячись на послужний список Джобса, не буде дивним, якщо йому це вдасться.

Саме тому відставка Стіва Джобса з посади генерального директора Apple, не є типовим днем, коли свою посаду покидає черговий CEO. пише автор.

За матеріалами Wall Street Journal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.