Новини світу. 23 серпня. Сьогодні дизайнери часто використовують округлені кути, що їх вже можна вважати індустріальним стандартом, а не модним трендом.

Людям приємніше сприймати заокруглені речі

Вони зустрічаються не тільки в програмах, але навіть в дизайні апаратних пристроїв. Всі бачать естетичну красу округлених кутів, але не кожен здатен пояснити, звідки виникає ця краса. Відповідь знаходиться буквально в наших очах, пише habrahabr.

Деякі експерти вважають, що фігура з округленими кутами легша для сприйняття, ніж фігура з гострими кутами, тому що вимагає менше когнітивних зусиль для візуальної обробки.

Зір найшвидше справляється з колом.

Обробка кутів залучає більше нейронів головного мозку. Таким чином, фігури з округленими кутами обробляються легше з тієї причини, що вони ближче до кола, ніж звичайний багатокутник.

На який об’єкт легше дивитися: гострі кути навколо – без гострих кутів?

Наукові дослідження кутів, проведені в неврологічному інституті Барроу, показали, що “сприйнята помітність кутів лінійно залежить від їх гостроти. Гострі кути викликають сильнішу уявну помітність, ніж тупі кути”. Іншими словами, чим гостріший кут, тим більше він привертає уваги. А чим більше він привертає уваги, тим більше зусиль витрачається на його візуальну обробку.

Інше пояснення, чому ми воліємо закруглені кути, полягає в тому, що вони більш природні для повсякденних об’єктів в навколишньому світі. Ще дітьми ми швидко засвоїли, що гострі кути ранять, а округлені – більш безпечні. Ось чому, коли дитина бавиться з м’ячем, більшість батьків спокійні. Але якщо дитина починає пустувати з виделкою, батьки спробують забрати її, щоб малюк випадково себе не поранив. В неврології це називається “реакція уникнення” на гострі кути. Ми схильні “уникати гострих кутів, тому що в природі вони можуть становити небезпеку”, йдеться в блозі хабрахабр.

Заокруглені кути краще підходять для карт і діаграм, оку простіше слідувати по лініях, які краще відповідають природним рухам очей і голови. Гострі кути різко обривають лінію і збивають ваше око зі шляху, викликаючи несподівану паузу, коли лінія змінює напрямок. А з округленими краями рух відбувається плавно.

Заокруглені кути також є зручними контейнерами для інформації, тому що спрямовують погляд до центру прямокутника. Таким чином, увага концентрується на зміст усередині контейнера. Вони також полегшують сприйняття того, яка лінія якому прямокутнику належить. На противагу їм, гострі кути у фігурах спрямовують увагу за межі контейнера, так що погляду важче концентруватися всередині. Одночасно важче зрозуміти, яка лінія належить якому контейнеру, якщо вони знаходяться близько один до одного. Причина в тому, що вони абсолютно однакові, тоді як у фігурі з округленими краями лінія плавно повертає в бік свого контейнера і все стає зрозуміло на інтуїтивному рівні.

Закруглені кути не просто приємні для погляду. Вони також полегшують сприйняття графіку та обробку інформації мозком. Ніяких сумнівів, що вони виглядають привабливо, але ці додаткові властивості роблять їх ще більш кращими для використання в дизайні, відзначають експерти.

За матеріалами хабрахабр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.