Новини науки. 10 серпня. Чи справді жувальна гумка може бути небезпечною для здоров’я, якщо її проковтнути? Як довго вона залишається в шлунку, і чи слід переживати, якщо дитина ненароком проковтнула її?

жуйка
Жуйка не приклеюється до шлунка

Всупереч впевненості багатьох дорослих та дітей про те, що проковтування жуйки небезпечне для здоров’я, нічого страшного в цьому немає.

Як і всякий продукт, який потрапляє в шлунково-кишковий тракт, жуйка перетравлюється під впливом кислот і ферментів.

А ті її компоненти, які шлунок не зміг переварити, виводяться з організму без будь-яких проблем, не приклеюючись до стінок кишечника і не склеюючи їх.

Єдине, що відрізняє перетравлювання жуйки від звичайних харчових продуктів – це час, який необхідно, щоб вивести залишки з організму. Жувальна гумка може залишатися в ШКТ на кілька годин чи днів довше, ніж їжа, однак у кінцевому підсумку її чекає та ж доля.

Таким чином, стверджують експерти, твердження про те, що жуйка надовго залишається в шлунку – вигадка. Реальну небезпеку жувальна гумка представляє ще не будучи проковтнутою.

Справа в тому, що маленькі діти можуть з легкістю вдавитися жуйкою. Можливо, тому батьки і придумують «страшні» історії про те, що буде, якщо її проковтнути, бажаючи відучити своїх чад від звички жувати її.

Джерело zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.