Новини науки. 6 серпня. Ми переоцінюємо надійність своєї пам’яті, упевнені експерти.

Мозок
Наша пам'ять - "підступна"

Вчені не радять занадто покладатися на спогади: оскільки пам’ять досить легко можна «підтасувати» і спогад втрачається.

Як показують дослідження, багато людей переоцінюють властивості своєї пам’яті, беззастережно довіряючи їй.

Опитування 1500 американців показало, що дві третини людей вважають пам’ять чимось на зразок відеокамери, яка записує події, що відбуваються в найдрібніших деталях для подальшого перегляду.

Майже половина респондентів перебувають у впевненості, що записані в головному мозку спогади не змінюються з часом, а 40% упевнені, що свідчення одного єдиного свідка події повинні бути достатні, щоб звинуватити людину в злочині.

Вчені не поспішають погодитися з думкою більшості, вказуючи на те, що насправді пам’ять куди більш оманлива і ненадійна, ніж прийнято вважати. Наприклад, навіть свідки, абсолютно впевнені у власних свідченнях, в 30% випадків помиляються. Саме віра в силу пам’яті пояснює, чому ми вважаємо людей, що дають неправдиву інформацію, явними брехунами, у той час як вони і не думають про обман.

«Наші спогади можуть змінюватися, навіть якщо ми про це не підозрюємо. Це означає, що, якщо обвинувачений не може згадати щось, він не обов’язково намагається обдурити суд. Це ж стосується інформації, що не відповідає дійсності, яку людина дає не з прагнення підтасувати факти, а лише тому, що це нормальна властивість людської пам’яті », – підкреслюють експерти.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.