Новини політики. 29 серпня. За даними французьких спецслужб, у розпорядженні каддафістів, щонайменше, 50 млрд долларів.

Каддафі сховав гроші, у місцях, де не дивуватимуться їх кількості

Разом з синами він сховав багатства у різних місцях: в ПАР, Алжирі, Єгипті, на Україні, в податкових рядах і там, де не задають дуже багато запитань, коли туди приїжджаєш з валізами грошей.

Лідер використовував ці гроші на залучення секретних агентів, оплату найманців, фінансування терористів. Араби, європейці, слов’яни, американці, африканці. Деякі стали живим щитом, інші діють більш витончено.

За словами багатьох перебіжчиків, клан Каддафі все ще впевнений в тому, що у нього є простір для маневру, а також, що за допомогою грошей завжди можна переконати повстанців дивитися в іншу сторону. У Тріполі захоплені 15 українських снайперів, які воювали на стороні Каддафі.

Нагадаємо, переговори про обмін українського чорнозему на лівійську нафту велися ще з 2004 року. Інтерес висловлювали, як в оточенні Віктора Януковича за часів його двох прем’єрств, так і Юлії Тимошенко. А в 2008 Віктор Ющенко під час зустрічі з Каддафі навіть публічно пообіцяв виділити Лівії землю під вирощування пшениці – як раз 100 тисяч га. І цей намір навіть зафіксували документально в Меморандумі про співпрацю в сільському господарстві між країнами, на який, судячи з усього, зараз і посилаються українські депутати. Планувалося, що землю отримає лівійська інвестиційна компанія «Лафіко», яка за даними ЗМІ належить Муаммару Каддафі.

Лівійські повстанці захопили Тріполі. Опозиція запевняє: війська  Каддафі, які охороняли столицю – тепер на їхньому боці. Двох синів лідера Джамагирії – затримали. Це підтвердили представники Міжнародного кримінального суду. Де сам полковник – невідомо.

На вулиці Тріполі – вийшли тисячі людей. Вони святкують перемогу повстанців.

Джерело ЦЕНЗОР.НЕТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.