Новини світу. 2 серпня. Кілька британських підприємців збираються розшукати на дні озера Штольпзее на півночі Берліна золото, затоплене там в кінці ІІ світової за наказом рейхсмаршала Германа Герінга, повідомив німецький таблоїд Bild з посиланням на британські ЗМІ.

німці-нацисти
Британці хочуть знайти золото нацистів

Незадовго до закінчення війни в озері затопили 18 ящиків із золотом і платиною. Кому саме належало золото, невідомо.

За даними ЗМІ, англійці знайшли у федеральному архіві в Кобленці раніше невідомі секретні акти СС і протоколи допитів, які підтверджують місцезнаходження ящиків з дорогоцінними металами.

“Я бачив від 20 до 30 схудлих чоловіків в одязі з концтабору, які повинні були занурити важкі ящики на човни. Човни шість разів виїжджали на середину озера, там ящики викидали у воду”, – повідомив очевидець Екард Літц. Після цього, за його словами, в’язнів табору вбили.

Як відзначає Bild, у 1981 році ящики вже шукали за особистим наказом шефа міністерства держбезпеки НДР Штазі Еріха Мільке. На дні озера нічого не знайшли.

“Головна проблема полягає в тому, що Штольпзее після війни було забруднено руїнами будівель і сміттям. Це дуже ускладнює пошуки. Можливо, що ящики лежать недоторканими де-небудь в озері”, – пояснив місцевий священик Еріх Келер.

Як пишуть ЗМІ, для пошуків підприємці збираються задіяти навіть підводний човен.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.