Новини науки. 2 серпня. До 70 % британських і приблизно половина всіх західноєвропейських чоловіків мають спільну ДНК з єгипетським фараоном Тутанхамоном і є його далекими родичами.

Сучасні європейські чоловіки мають спільне ДНК із фараоном

До такого висновку, як повідомляють британські ЗМІ, прийшли швейцарські генетики. Вчені вважають також, що їх “загальний предок жив на Кавказі приблизно 9,5 тис років тому”.

Фахівці центру генеалогічних досліджень iGENEA взяли зразок ДНК з муміфікованих останків фараона-хлопчика, який перебував на єгипетському троні понад 3 тис років тому, і зіставили його з генетичним матеріалом сучасних європейців.

Результати показали, що Тутанхамон належав до групи генетичного профілю, відомого як гаплогрупа “R1b1a2”, до якої належить понад 50 % всього чоловічого населення Західної Європи.

Згідно з висновками дослідників, з однієї генетичної групи з Тутанхамоном виходять близько 70 % іспанців і 60 % французів. Кров фараона-хлопчика тече і в венах половини чоловічого населення Швейцарії. При цьому, за даними вчених, серед сучасних єгиптян контингент представників цієї гаплогрупи не перевищує  відсотка населення.

“Було дуже цікаво відкрити, що він належав до європейської генетичної групи – в Єгипті було безліч можливих груп, до якої могла відноситися ДНК, – зазначив директор центру Роман Шольц.

За оцінками центру, найбільш рання міграція гаплогрупи “R1b1a2” з регіону Кавказу в Європу почалася з поширенням сільського господарства приблизно за 9 тис. років до нашої ери. Проте дослідники поки не знайшли відповідь на те, як родовід по лінії батька фараона досяг Єгипту з регіону походження.

Зараз генетики за допомогою тестів ДНК для всіх охочих працюють над визначенням найбільш близьких із “родичів” Тутанхамона. Світову популярність в новітній історії ім’я цього фараона, який помер не доживши й до 20 років, знайшло після виявлення в 1922 році двома англійцями його гробниці в Долині царів в практично недоторканому стані і містить в собі безцінні скарби.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.