Новини світу. 1 серпня. Британський міністр у справах Європи Девід Лідінгтон прокоментував недавнє приведення у виконання двох смертних вироків в Білорусі.

смертна кара
В Білорусі досі діє смертна кара

“Я був надзвичайно стурбований тим, що в Білорусі недавно були приведені у виконання два смертних вироку щодо білоруських громадян Олега Грішковцова та Андрія Бурдик. Я повністю усвідомлюю всю серйозність скоєного ними злочину і глибоко співчуваю всім постраждалим. Вже протягом довгого часу Великобританія дотримується принципової політики неприйняття смертної кари за будь-яких обставин. Я вважаю, що використання смертної кари принижує людську гідність, включаючи гідність тих, хто приводить вирок у виконання. Крім цього, не існує однозначних доказів того, що використання смертної кари запобігає майбутнім злочинам. Більш того, будь-яка помилка при відправленні правосуддя, результатом якої стає смертний вирок, необоротна і не може бути виправлена”, – йдеться в листі Девіда Лідінгтона.

“Я закликаю владу Білорусі ввести офіційний мораторій на смертну кару як перший крок до її скасування і приєднатися до інших європейських країн в їх зусиллях зробити всю Європу зоною, вільною від смертної кари. Такий мораторій міг би відкрити шлях до майбутнього членства Білорусі в Раді Європи та сприяти інтеграції Білорусі у міжнародне співтовариство”, – йдеться в листі міністра, розповсюдженого прес-службою посольства Великобританії в Білорусі.

Джерело Хартия’97

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.