Новини світу. 23 серпня. Запеклі бої між прихильниками Муамара Каддафі і лівійськими повстанцями поновилися поруч з укріпленою резиденцією лідера Джамахірії в кварталі Баб-аль-Азізія в Тріполі, повідомляє у вівторок агентство Франс Прес.

лівійські повстанці
Біля резеденції Каддафі відновилися бої

Як зазначає кореспондент агентства, обидві протиборчі сторони крім стрілецької зброї використовують також важку артилерію.

У ніч на понеділок лівійські повстанці увійшли в Тріполі і тепер контролюють більшу частину лівійської столиці. Про долю самого лівійського лідера інформації поки немає. За деякими даними, Каддафі все ще перебуває у своїй резиденції укріпленої у кварталі Баб-аль-Азізія.

В середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відлучення від влади, правлячого країною більше 40 років Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. Число жертв цього протистояння, за різними даними, становить тисячі чоловік.

СБ ООН 17 березня прийняв резолюцію, що передбачає введення бесполітной зони над Лівією. Операція в Лівії коаліційних сил почалася 19 березня. Керівництво кампанією в Лівії 31 березня повністю перейшло до представників командування НАТО. Мандат на операцію закінчувався 27 червня, але 1 червня НАТО продовжила операцію на 90 днів – до кінця вересня.

У Бенгазі, на сході Лівії, повстанці 27 лютого сформували Перехідну національну раду, яку оголосила єдиним легітимним органом влади в країні. П’ятнадцятого липня більше трьох десятків країн, включаючи США, визнали режим Муамара Каддафі нелегітимним і фактично оголосили про визнання законним представником народу Лівії опозиційної Ради.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.