Новини світу. 13 серпня. Опитування, проведене в Інтернеті, показало, що 67% жителів Єгипту виступають за вищу міру покарання для Мубарака і лише 22% вважають її занадто суворою.

Єгиптяни хочуть смертного вироку для колишнього президента

Більшість єгиптян висловлюється за винесення смертного вироку колишньому президентові Єгипту Хосні Мубараку.

Опитування, проведене в Інтернеті міжнародною соціологічною організацією YouGov, що базується у Великобританії, показало, що 67% жителів республіки виступають за вищу міру покарання для Мубарака і лише 22% вважають її занадто суворою.

Опитування проводилося в онлайн-режимі з 5 по 7 серпня серед 1012 єгиптян.

Найбільш негативне ставлення до екс-президента – серед молоді віком від 18 до 24 років. У цій віковій групі за вищу міру покарання висловилися 77% опитаних. 48% респондентів назвали Мубарака “диктатором”, а 46% – “корумпованим”. 40% вважають, що колишній лідер країни був “союзником Заходу”.

61% дотримуються думки, що Мубарак спеціально прикидався хворим, щоб викликати співчуття до своєї долі з боку народу. Майже половина учасників опитування вважають, що армія повинна продовжувати відігравати важливу роль у політиці країни навіть після прийняття нової конституції.

Мубарак після майже 30-річного правління пішов з поста президента 11 лютого 2011 року в результаті потужних народних виступів. 3 серпня в Каїрі розпочався судовий процес над ним. Екс-президенту, доставленому в зал суду на носилках, інкримінуються участь у навмисному вбивстві протестувальників і розправах над ними в дні народних заворушень у січні-лютому поточного року, а також у замовних вбивствах в період з 2000 по 2010 рік.

Як заявляє звинувачення, Мубарак особисто дав добро на використання бойових патронів проти мирних демонстрантів у ряді провінцій країни з метою збереження його режиму. Крім того, він разом з синами звинувачується в корупції, використанні службового становища і розтраті державних коштів.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.