Новини світу. 13 серпня. Експеримент з кінного патрулювання Державного кордону Білорусі проходить успішно, констатував голова Держприкордонкомітету Білорусі Ігор Рачковський.

Білоруські прикордонники їздитимуть верхи

Сьогодні в Полоцьку глава прикордонного відомства брав участь в урочистій церемонії прийняття присяги новобранцями.

“Кінні наряди будуть нести службу на кордоні. Практика показала, що позитивний вплив є. Прикордонна кавалерія буде”, – сказав Ігор Рачковський.

На початку поточного року в Держприкордонкомітету було прийнято рішення відродити традиції патрулювання кордону на конях. Учасниками експерименту, який триватиме протягом двох років, стали по одній заставі на ділянках Гродненської погрангруппи і Полоцького прикордонного загону.

Ділянки кінного патрулювання були обрані з урахуванням того, що на них знаходиться чимала кількість туристичних об’єктів. У зоні відповідальності гродненських прикордонників це стосується Серпневого каналу, а Полоцького загону – район озера Освейское.

Перший кінний наряд білоруських прикордонників вийшов у дозор на початку травня на заставі “Совейкі” Полоцького прикордонного загону. Прикордонники пройшли спеціальну підготовку і навчилися їздити верхи, вивчили особливості і зооветеринарні вимоги до утримування коней в Республіканському центрі олімпійської підготовки кінного спорту і конярства і в кінноспортивної школи, що працює в сільгосппідприємстві “Освейское”.

До підбору кандидатів у кінний наряд підходили скрупульозно, віддавали перевагу призовникам з села, тим, у кого є ветеринарна або зоотехнічна освіта і, звичайно, любов до коней.

Вибираючи з багатьох порід, прикордонники зупинилися на тракененскій або, як її ще називають, верховій-упряжній, і білоруській запряжній. Коні цих порід витривалі, у них міцні ноги і, що важливо, тварини мають добру вдачу.

Варто зазначити, що маневрені, добре підготовлені, озброєні і оснащені кінні підрозділи успішно застосовуються органами прикордонної охорони і поліцією багатьох країн світу. Власної кавалерією може похвалитися Прикордонна служба ФСБ России.

Джерело БЕЛТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.