Новини України. 26 серпня. Відео. Фото. На День незалежності співробітники “Беркуту” були укомплектовані балончиками зі сльозогінним газом.

Беркут
Беркут йшов на опозицію добре підготовленим

Про це свідчать відео- і фотокадри, представлені Українською правдою. Так, на одному з кадрів відео можна помітити, як співробітник “Беркуту” ховає газовий балон, який побачили у нього в руках.

На іншому зображенні чітко видно, що співробітник “Беркуту” укомплектований балончиком сльозогінного газу “Кобра”.

Він його тримає в спеціальному футлярі на ремені з лівого боку. Сльозогінний газ “Кобра” виготовляється ТОВ “Лабораторія прикладної хімії” – в тому числі на замовлення міліції.

У основі “Кобри” лежить речовина Алгоген, яку на сайті виробника названо “найбільш потужною з описаних в літературі отруйних речовин несмертельної дії; викликає втрату боєздатності за рахунок надпотужного подразнення очей, носоглотки та шкіри, при потраплянні надмалої кількості речовини в очі тут же виникає надсильне виділення сліз, біль і спазм м’язів очей”.

Як відомо, у четвер начальник Головного штабу МВС України Анатолій Лазарєв, відповідаючи на питання, чи застосовував “Беркут” сльозогінний газ проти демонстрантів, заявив:

“Це може бути якийсь засіб особистої гігієни, може, це якісь інші пристрої розпилювання, які продаються в магазині парфумерії чи господарському магазині”. “Але те, що це не газ дратівливої дії – це однозначно”, – запевнив він.

“Перед 24 серпня були інструктажі, і було ухвалено рішення не видавати особистому складу на руки певні засоби активної оборони. В тому числі і балончики з газом, і шумові гранати”, – заявив Лазарєв.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.