Новини світу. 25 серпня. Більше половини жителів Москви і Московської області позитивно оцінюють майбутнє збільшення території столиці, хоча велика частина росіян до цієї ідеї байдужа, свідчить проведений Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД) опитування, результати якого опубліковані в четвер.

Москва стане ще більшою

У червні президент РФ Дмитро Медведєв запропонував розширити межі Москви, створивши “столичний федеральний округ”. Межі міста вирішено збільшити до 160 тисяч гектарів за рахунок територій, обмежених Київським і Варшавським шосе. Минулого тижня влада заявили, що нові території столиці будуть межувати з Калузької областю, суттєво розширять надто звужений перешийок у МКАД, в межі Москви включать і Щербинка.

За даними ВЦВГД, більше половини росіян (58%) в курсі того, що територія Москви буде збільшена майже в 2,5 рази: кожен п’ятий (19%) добре знає про це і 39% щось чули. Вперше дізналися про це 41% респондентів. Найбільш обізнані про розширення території столиці опитані старшого віку (61-64% серед респондентів старше 45 років), високоосвічені (69%) та жителі Москви і Санкт-Петербурга (87%).

Половина громадян РФ (51%) “з байдужістю оцінила рішення розширити межі Москви. Кожен четвертий опитаний (24%) висловився на підтримку збільшення території, 19% виявилися проти, 7% важко відповісти на питання.

Серед прихильників розширення в першу чергу жителі обох столиць – 54%, молоді люди у віці 18-24 років (29%), а також високоосвічені співгромадяни (31%).

Більше чверті росіян (28%) підтримують пропозицію винести з Москви державні урядові та фінансові установи. Навпаки, відмовляються підтримати ідею 14% опитаних. Половина ж опитаних громадян байдуже поставилися до цієї ініціативи.

Серед прихильників ідеї – в основному високоосвічені громадяни (40%), а також жителі обох столиць (54%).

Опитування ВЦВГД було проведено 23-24 липня, опитано 1,6 тисячі осіб у 138 населених пунктах в 46 областях, краях і республіках Росії.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.