Новини світу. 16 серпня. Відео. Американський астронавт Рон Гаран опинився в найбільш вигідній точці простору, коли в минулі вихідні з борту Міжнародної космічної станції (МКС) спостерігав за традиційним серпневим зорепадом – метеорним потоком Персеїди.

метеор
Унікальний знімок метеора

Рон Гаран зробив вражаючий знімок одного з епізодів зорепаду. На фото видно, як до вкритої хмарами Землі, прокреслюючи вогненний слід, стрімко летить метеор.

Основна особливість фото Гарана полягає в тому, що метеор летить від нього, а не до нього, як було б, якби зорепад знімали з Землі.

Метеори, які в минулі вихідні мали можливість спостерігати земляни, є слідом комети Свіфта-Туттля, що здійснює свої періодичні польоти навколо Сонця, і являють собою крихітні частинки речовини.

За положенням точки на небосхилі, звідки летять метеори, потік назвали Персеїди – оскільки радіант розташований трохи вище сузір’я Персея.

Як відзначають фахівці, Персеїди відрізняються від інших метеоритних потоків своїм білим кольором і високою швидкістю. При русі по орбіті Земля щороку наближається до цього потоку і перетинає його частину, що і призводить до явища метеорного дощу.

Цього року фахівці обіцяли, що всі охочі зможуть спостерігати від 60 до 100 метеорів на годину. Щоб насолодитися видовищем, потрібно було виїхати подалі від міських вогнів, які заважають огляду. Але, звичайно, у Рона Гарана, що знаходиться з квітня на МКС, була найвигідніша позиція для спостережень.

За матеріалами NEWSru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.