Новини України. 8 серпня. Після арешту Юлії Тимошенко група громадських діячів Франції на чолі з філософом і письменником Даніелем Сальваторе Шиффером виступила із закликом до її звільнення.

Євро-2012
Україні погрожують бойкотом Євро через арешт Тимошенко

В іншому випадку громадські діячі загрожують виступити із закликом до бойкоту майбутнього Чемпіонату Європи з футболу, який повинен пройти в Польщі та Україні з 8 червня до 1 липня 2012 року, повідомляє ЛігаБiзнесIнформ з посиланням на французьке видання Marianne.

“Над Україною сьогодні гуляє страшний привид – привид сталінізму. Зрозуміло, ми підозрювали, що президент країни Віктор Янукович, який завжди був відомий як відданий прихильник Володимира Путіна, відчував певну ностальгію за таким деспотизмом.

Однак те, що він здатний використовувати найгірші зразки поліцейських та судових методів, у той час як наш Європейський Союз прагне поширювати цінності свободи і терпимості по всьому світу, не може не образити будь-якого справжнього демократа “, – пише видання.

“Таким чином, ми урочисто закликаємо уряд України до негайного і беззастережного звільнення Юлії Тимошенко в ім’я прав людини і дотримання свободи слова і думки. Нехай він дізнається про це! Якщо ж уряд відмовиться задовольнити нашу вимогу, ми висунемо інший аргумент, який представляє куди більшу небезпеку для іміджу і економіки України.

Йдеться про заклик до бойкоту майбутнього Чемпіонату Європи з футболу, який повинен пройти в Польщі і на Україні з 8 червня до 1 липня 2012 року, – підкреслюють громадські діячі. – Саме цю загрозу наші політики за підтримки ФІФА повинні використовувати проти української влади, щоб домогтися від них швидкого звільнення Юлії Тимошенко “.

Серед ініціаторів такої заяви: філософ, письменник Даніель Сальваторе Шиффер, філософ Люк Феррі, письменник Александр Жарден, вчений, автор низки робіт про боротьбу за права жінок Анна Сюжьє, соціолог і викладач паризької Вищої школи соціальних наук Мішель Вівьорка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.