Новини науки. 19 липня. Зонд Dawn (“Світанок”) передав перші знімки Вести з близької відстані.

Веста

Фото та інформація про них опубліковані (тут и тут) на сайті НАСА.

Знімки були зроблені з відстані всього 15 тисяч кілометрів. За словами вчених, це “проба пера” для камер апарату. Після того як орбіта зонда стабілізується, дослідники сподіваються одержати набагато більш детальні зображення. Діаметр небесного тіла складає близько 530 кілометрів.

В даний час зонд Світанок обертається навколо Вести. Орієнтовно на цю орбіту апарат вийшов вранці 16 липня 2011 року. Точний час, коли гравітаційне поле небесного тіла захопило зонд невідомо, тому що вчені досі не знають масу Вести (а, отже, і силу її тяжіння). Примітно, що “зважити” астероїд – одне із завдань місії

Веста (другий за величиною астероїд Сонячної системи після Паллади) являє науковий інтерес, оскільки, на думку багатьох дослідників, відноситься до класу протопланет – об’єктів, які виникли на ранніх етапах формування Сонячної системи. Більшість протопланет об’єдналися в кам’яні планети – Меркурій, Марс, Венеру і Землю, – а інші в основному виявилися зруйновані. Веста, однак, вціліла.

Апарат Світанок був запущений в 2007 році. Крім Вести, на орбіті якої він проведе близько року, йому належить вивчити карликову планету Церера. До неї він добереться тільки в 2015 році.

Джерело Лента

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.